Infocentrum Vinotéka Botur ve Strážnici

Již v roce 2018, při otevření naší vinotéky, se zrodila myšlenka nabídnout našim zákazníkům něco víc, než jen kvalitní produkty od lokálních vinařů a výrobců pochutin. Stále častěji se nás zákazníci ptali, zda nemáme tip, kde by se mohli dobře najíst, kam zajít nebo zajet na výlet a co zajímavého se dá v okolí zažít.

O tři roky později, na jaře roku 2021, vše uzrálo do finální podoby a my se rozhodli zřídit u nás ve vinotéce oficiální turistické informační centrum.

Takové infocentrum, které Vám přinese kvalitní ověřené informace a tipy na místa, kam sami rádi do okolí na výlety jezdíme.

Těšíme se na Vaši návštěvu

radek_podpis

Turisté i cyklisté jsou u nás vždy vítáni

Nejsme sice oficiálním infocentrem města Strážnice, nicméně nacházíme se jen pár metrů od něj a pokud nás navštívíte, dozvíte se spoustu dalších zajímavých informací a tipů na výlet do okolí našeho krásného města, známého nejen díky vínu a folklóru.

Spolupracujeme s místnímy cyklo-projekty, jako např. trailoflife.cz a mimo to v našem blogu najdete také sekci „Radek na kole“, přinášející tipy na zajímavá a doposud neobjevená místa.

Samozřejmostí je prodej kvalitních turistických map a cyklomap. A když dojedete na elektrokole, můžete si jej u nás pohodlně dobít, zatím co si třeba dáte něco dobrého a naplánujete další cestu.

No a to nejlepší na konec… jsme součástí naprosto ojedinělého projektu s názvem Tři vinaři, který Vám umožní ochutnat vína ze tří zcela odlišných moravských vinařství takovým způsobem, že na to budete ještě dlouho v dobrém vzpomínat. A kdo ví, třeba potkáte aj. pravé moravské avengery 😉

Zkrátka a dobře, nudit se u nás určitě nebudete. Tak se stavte na pohárek…

Rádi Vám poskytneme:

  • informace o kulturním, sportovním a společenském dění
  • informace o historických památkách a jiných turistických cílech města a regionu
  • informace o přírodních i jiných zajímavostech
  • informace o ubytovacích a stravovacích službách
  • informace o službách, firmách a organizacích
  • informace o jízdních řádech ČD a ČSAD
  • propagační a informační materiály o městě a regionu Slovácko

Degustace s prohlídkou sklepních katakomb

Jednou z velmi oblíbených služeb jsou i řízené degustace vína spojené s prohlídkou výrobních prostor vinařství i našich ručně kopaných sklepních katakomb. Dozvíte se, jak prostory našeho vinařství vznikaly, kdo je jejich autorem, budete moci nahlédnout do našich archivních sklepů, ale dozvíte se také zajímavosti z historie města Strážnice, atronomie, astrologie a možná pro Vás máme i nějakou tu bájí či pohádku.

Prohlídka trvá cca. 1-2 hodiny a ideálním počtem jsou skupiny v počtu 10 – 20 osob. V případě vážného zájmu je ale samozřejmě možné realizovat prohlídky i pro páry či jednotlivce. Jelikož bývá v hlavní turistické sezóně (a někdy i mimo ni) o prohlídky enormní zájem, doporučujeme Vám zarezervovat si místa předem.