Radkův sad

Jak sázíme ovocné stromky?

Tak hurá do toho! Konečně jsme se k tomu dostali co? 🙂

V následujících řádcích i videu jsem shrnul vše potřebné a důležité.

Je dobré si rozměřit i nalajnovat místo, které máte k dispozici. A je nutné taky dle velikosti a počtu zvolit SPRÁVNOU PODNOŽ!!! Což už jsme si vysvětlovali. Nezapomeňte na to .

Prosím čím větší a důslednější připravená a vyhnojená jamka, tím se Vám stromeček lépe odvděčí. Žádné golfové jamky!!! To raději nic nesázejte, ať nejste zklamaní….

Zmiňoval jsem se o to hydrogelu, který najdete ve starších příspěvcích i s odkazem, kde jej koupíte.

Zde jsem jej nepoužíval, protože za tím valem je řeka Velička a tím půdní vlhkosti je dostatečné množství. Pokud máte sušší zem, tak jej tam dejte. Důležité upozornění, vždy je lepší hydrogel dát před výsadbou, něž po té co stromek je již zasazený. Musíte jej totiž dostat pod kořeny…

Někde jsem četl, že se právě testovalo kolem hodonínska vliv těchto látek na neúrodné písčité půdě. Co se stalo? Tím, že hydrogel udržel v půdě vodu, začaly růst rostliny, nastěhovaly se žížalky a ostatní broučci. A z neúrodné půdy se stala úrodná.

Není to samospásné, ovšem pomůžete si. Za mě je to rozumná investice.

Tady vidíte jak to ze zakládáním provádím já. Třeba budete mít inspiraci. Není to nic složitého – potřebujete kolky, metry a provázek 🙂 Ať to máte v rovině, že?

Zde jsem zvolil čtvercový spon – jinak standartně používám CIK CAK – viz. starší příspěvky.

Detail kořenu a jak správně rozmístit hnojivo – pokud máte rychle rozpustné doporučuji jej zakopat od 15-20 cm hlouběji, aby stromeček jej měl „až příští rok“ k dispozici, takovou spižírnu. Já jsem zde použil pomalu rozpustné, tedy to stromečku neublíží, ale i tak je dále od kořínků.

Když máte pomocníka, jde to rychleji a jste všichni na čerstvém vzduchu 🙂

Výsledek je hotový, zbývá jen ke každému nalít pořádný kbelík vody a lehce ušlápnout. A máte pauzu až do jara 🙂

S tímto již nic nenaděláte. Doporučuji odstranit a nasadit nový.

Tož tak, mějte se pěkně a ať se Vám to podaří 🙂 Radek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *